Ohita sisältöön Siirry navigointivalikkoon

Yhteystiedot

Metron tuotehallinta

Metron hankinta ja logistiikka

Metron hankinnan ja logistiikan ammattilaiset työskentelevät päämäärätietoisesti toimitusketjun kaikkien toimijoiden menestymiseksi. Metron valikoimassa on noin 25 000 tuotetta, tunnettujen tavarantoimittajien brändeistä hyvän hinta-laatusuhteen Metro-tuotteisiin. Onnistumisemme mitataan joka päivä siinä, että oikeat tuotteet ja asiakkaat kohtaavat toisensa.

Osoitteet

Hankinta- ja logistiikkajohtaja

Janne Sokajärvi


Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh.   020 510 4241
Mob. 040 748 7086

janne.sokajarvi@wihuri.fi

Valikoimapäällikkö

Jyri Hänninen

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4110
Mob. 040 158 8730

jyri.hanninen@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / kala

Harri Huovinen
 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 8102
Mob. 040 595 1297

harri.huovinen@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / liha

Pasi Ahti
 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4075
Mob. 040 148 5244
pasi.ahti@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / tuoreet

Marika Koskimäki
 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 8121
Mob. 040  809 9350
 

marika.koskimaki@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / pakasteet

Kati Kuossari

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4074
Mob. 040 524 1932

kati.kuossari@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / teolliset

Emilia Santavuori

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4022
Mob. 044 284 2855

emilia.santavuori@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / juomat

Titta Hietanen

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh.   020 510 8123
Mob. 040 568 3702

titta.hietanen@wihuri.fi

Ostopäällikkö / oma tuonti

Petri Mikkelä


Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh.   020 510 4043
Mob. 040 486 5327

petri.mikkela@wihuri.fi

Logistiikkapäällikkö

Teemu Mikkonen


Atomitie 5 A, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 8150
Mob. 050 130 6698

teemu.mikkonen@wihuri.fi

Kuljetuspäällikkö

Jani Aholaakko


Atomitie 5 A, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4072
Mob. 040 153 8211

jani.aholaakko@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / hevi

Joni Hyvärinen

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4098
Mob. 040 123 9069

joni.hyvarinen@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / teolliset

Eija Mäkelä

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4026
Mob. 040 838 1553

eija.makela@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / non food

Leena Laurikainen

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4403
Mob. 040 164 9736

leena.laurikainen@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / nonfood

Maikki Antinmäki-Kotilainen

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh. 020 510 4044
Mob. 040 760 9383

maikki.antinmaki-kotilainen@wihuri.fi

Tuoteryhmäpäällikkö / teolliset

Jarmo Kalliokoski

 

Atomitie 3, 00370 Helsinki
Puh.   020 510 8103
Mob. 040 124 1647

jarmo.kalliokoski@wihuri.fi